סוגי עץ רהיטים לסלון הבית

  מחפשים רהיטים מעוצבים לבית או למשרד?

  הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים!

  סניף ראשון לציון טל': 0723923588 | סניף נתניה טל': 0559704262

  סוגי עץ שונים בתעשיית הרהיטים

  עץ הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בעולם, וניתן להשתמש כמעט בכל סוג של עץ כדי לבנות רהיטים. לכל סוג עץ יש את המאפיינים הייחודיים שלו, שבתורם יכולים להוסיף רמות שונות של חמימות, הדגשה ויופי לתפאורה הסובבת.

  חיברנו מדריך שימושי שיעזור לכם לבחור את סוג העץ שיתאים לרהיטים שלכם. בעזרת המדריך שלנו, אנחנו נספק לכם מידע בסיסי על כמה מסוגי העץ הנפוצים ביותר ונסביר את מאפייניהם השונים כמו גם את ההבדלים בין עץ קשה, עץ רך, מרקם וצבע.

  כמו כן, אנחנו מבהירים את השאלות שעשויות להתעורר אצלכם בנוגע ללוח סיבית בעל צפיפות בינונית (MDF) ורמת השכיחות שלו, ומסבירים כיצד פורניר יכול לספק לכל פיסת עץ מראה יוקרתי.

  עץ קשה לעומת עץ רך

  עצים קשים הם עצים בעלי עלים רחבים (עצים נשירים שעליהם נושרים בכל שנה ומייצרים זרעים) בעוד שעצים רכים הם עצי מחט (עצים בעלי מחטים שלא מייצרים זרעים).

  עצים קשים הם עצים אשר גדלים מאוד לאט בהשוואה לעצים רכים, מה שבדרך כלל הופך אותם לעצים צפופים. פריטים אשר עשויים מעץ קשה יותר צפויים לעמוד בפני בלאי ושחיקה עם חלוף השנים. עם זאת, לא כל העצים הקשים הם קשיחים, כאשר צפצפה ותרזה מהווים דוגמה לכך.

  בדרך כלל צבעם של העצים הקשים הוא כהה יותר ושל העצים הרכים הוא בהיר יותר.

  לרוב עץ קשה הוא יקר יותר מעץ רך; עם זאת, שניהם מאוד נפוצים בתעשיית הריהוט.

  עצים רכים

  • אורן
  • אשוחית
  • ארז
  • אשוח
  • ארזית

  עצים קשים

  • מהגוני
  • עץ אגוז מלך
  • אלון
  • עץ מילה
  • לבנה
  • אדר
  • דובדבן

  סוגי עץ נפוצים

  רהיטים מעץ מהוגונימהגוני

  המהגוני הוא עץ יקר ובעל צבעים שונים, החל מחום בינוני וכלה בחום אדום עמוק, בהתחשב בגילו. זהו סוג עץ מאוד מסורתי, מגוון ונפוץ. כמו כן, נעשה בו שימוש נפוץ לבניית פורנירים.

   

   

   

   

  רהיטים מעץ אלוןאלון

  האלון הוא עץ מאוד נפוץ, זהו עץ מאוד קשה וכבד. הוא ידוע הודות לעיטורים המיוחדים שלו כאשר הוא מנוסר בחלקו. את האלון ניתן לרכוש בשני גוונים; אלון לבן, שצבעו אפור/חום ואלון אדום שצבעו מאוד דומה ללבן אך עם גוון אדמדם בולט.

   

   

   

  רהיטים מעץ אשוראשור

  אשור הוא עץ קשה, חזק וכבד. יש לו מרקם דק, אחיד, בעל סיבים צפופים. עץ האשור הוא מאוד בהיר ויש לו עמידות גבוהה בפני זעזועים. הוא עץ נפוץ לבניית רהיטים והוא יעניק לחדר שלכם תחושה חמימה. הודות לגימור החלק שלו הוא נהדר לליטוש.

   

   

   

  רהיטים מעץ אורןאורן

  האורן מאופיין במחיר נגיש ובמשקל קל עם גימור בהיר שמתאים בצורה נהדרת לצביעה. הוא עץ פחות עמיד בהשוואה לעצים קשים כמו האדר או האלון. האורן משתלב היטב עם עצים אחרים, מה שהופך אותו לנהדר אם אתם מחפשים רהיטים שיתאימו לפריטים אחרים שקיימים בביתכם.

   

   

   

  רהיטים מעץ מילהמילה

  המילה הוא עץ קשה קשיח שידוע הודות ליכולות הגמישות המצוינות שלו. נעשה בו שימוש בעיקר לבניית רהיטים שדורשים כיפוף, כמו כיסאות עם משענות מעוקלות. צבעו חום בהיר עם סיבים ישרים.

   

   

   

   

  רהיטים מעץ אגוזעץ אגוז

  זהו עץ קשה וידוע הודות לחוזקו ולסיביו הישרים והוא מאופיין בצבע חום עשיר דמוי שוקולד, עם זאת, זמינים גם גוונים בהירים יותר. עץ אגוז מלך יכול להיות עץ מאוד רב צדדי, כאשר הוא מציע מגוון רחב של גוונים ומרקמים שיכולים להתאים לתפאורה שלכם.

   

   

   

  רהיטים מעץ אדראדר

  עץ האדר הוא הרבה יותר עמיד וכבד. מאחר שעץ ההדר כה חזק ועמיד בפני לחות, הוא מהווה עץ מושלם שיעמוד בפני שחיקה ובלאי עם חלוף השנים. צבעו של עץ האדר הוא בהיר ויש לו סלסולים ועיקולים טבעיים במרקם. הוא מקבל בקלות כל סוג של צביעה או גימור.

   

   

   

  סוגי עץ תעשייתי

  רהיטים מעץ לבודעץ לבוד

  עץ הלבוד הוא עץ תעשייתי מאוד חזק מאחר שהוא בנוי משכבות של פורנירים מעץ שמחוברים ביחד כדי ליצור יריעת עץ חלקה ושטוחה.

  הוא נפוץ בתעשיית הריצוף והריהוט בשל חוזקו הטבעי ועמידותו בפני שחיקה הודות למבנה המוצלב שלו.

   

   

   

   

  רהיטים מעץ שבביתשבבית

  שבבית הוא עץ תעשייתי, שעשוי משבבי עץ ומנסורת שמחוברים ביחד באמצעות שרף.

  השבבית הוא לוח עץ מאוד נפוץ לבניית רהיטים, במיוחד רהיטי IKEA. זהו עץ צפוף ובדרך כלל נעשה בו שימוש לבניית משטחי פורניר לרהיטים ארוזים ומשטחי עבודה.

   

   

   

   

  רהיטים מ MDFMDF (לוח סיבית בעל צפיפות בינונית)

  ה- MDF הוא מאוד חזק והרבה יותר נפוץ מכפי שאנשים חושבים. למעשה, רבים יופתעו לגלות כמה רהיטים סביבם עשויים מ- MDF.

  הודות למבנה החזק/הצפוף שלו, הרהיטים שלכם צפויים להחזיק מעמד זמן רב יותר מהצפוי, עם זאת הוא לא עץ אחיד, אך הוא עולה שבריר ממחירו של עץ אחיד. ה- MDF מאוד נפוץ ב- IKEA, כמו גם ברשתות מובילות אחרות למכירת רהיטים.

  ברוב המקרים, לרהיטים שבנויים מ- MDF יהיה פורניר מעץ כדי להעניק להם גימור בעל מקרה יוקרתי.

   

   

  רהיטים מלוח סיביתלוח סיבית

  לוח סיבית הוא עץ תעשייתי לא יקר שמיוצר על ידי פירוק של עצים קשים ורכים לסיבים שלאחר מכן מתחברים ביחד על ידי שעווה, שרף וחום כדי ליצור פיסת עץ צפופה.

  אחד מלוחות הסיבית הנפוצים ביותר הוא ה- MDF – אשר עשוי מסיבים בעלי צפיפות בינונית שידועים הודות לחוזקם ולעמידותם ומתאימים בצורה מושלמת לרהיטים.

   

   

   

   

  רהיטי פורנירפורניר

  פורניר מתייחס לשכבה דקה של עץ שנחתכת מההיקף של העץ. לאחר מכן היא מתחברת לחתיכת עץ צפוף, בדרך כלל MDF, שבבית או עץ לבוד. הפורנירים זמינים בגדלים שונים, בעובי של 3 עד 6 מ”מ.

  אנשים רבים טועים כאשר חושבים שרהיטים מפורניר זולים יותר מרהיטים מעץ אחיד;, לעתים קרובות למדי בפורניר נעשה שימוש לבניית פרטי ריהוט יקרים והוא עשוי להיות יקר יותר מעץ אחיד.

  באפשרותכם לבדוק אם הרהיט שלכם עשוי מפורניר באמצעות התבוננות בפינות, ובדיקה האם קווי הסיבים עוברים מהחלק העליון עד הפינות של העץ. מאחר שהפורניר הוא עץ אמיתי, הוא יקבל צביעה וגימור בדומה לעץ אחיד.

   

   

  באפשרותכם לבדוק אם הרהיט שלכם עשוי מפורניר באמצעות התבוננות בפינות, ובדיקה האם קווי הסיבים עוברים מהחלק העליון עד הפינות של העץ. מאחר שהפורניר הוא עץ אמיתי, הוא יקבל צביעה וגימור בדומה לעץ אחיד.

  לטיפים נוספים בעיצוב הבית ובחירת רהיטים, בקרו בבלוג שלנו. ליעוץ מקצועי והצעות מחיר, צרו עמנו קשר, קומפי רהיטים.

  4.4/5 - (5 votes)