מהן המשימות החשובות ביותר לקראת מעבר דירה?

  מחפשים רהיטים מעוצבים לבית או למשרד?

  הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים!

  סניף ראשון לציון טל': 0723923588 | סניף נתניה טל': 0559704262

  מעבר דירה הוא פרויקט מורכב, וחשוב להתייחס אליו במלוא הרצינות. הדרך הטובה ביותר היא להכין רשימה של משימות, ולבנות לוח זמנים מסודר להשלמת כל אחת ואחת מהן. בכתבה זו תמצאו את המטלות הנפוצות ביותר, ואם יש עוד משימות ספציפיות שרלוונטיות עבורכם תוכלו כמובן להוסיף אותן לרשימה.

  מציאת חברת הובלות אמינה ומקצועית

  הגורם שמשפיע באופן המשמעותי ביותר על חוויית המעבר הוא רמת השירות שתקבלו מחברת ההובלות. בהתאם זוהי גם המשימה הראשונה ברשימה, ומומלץ להתחיל להקדיש לה זמן ותשומת לב כחודשיים לפני המועד שבו צפוי מעבר הדירה. הסיבה להקדמת העיסוק בנושא היא שרק כך אפשר לערוך סקר שוק מקיף מספיק, ולהגיע לחברה מקצועית ואמינה כמו למשל הובלות מיכאל ובוריס. בפרט תקפה המלצה זו בקיץ, כשהביקוש להובלות גבוה ומי שיתעכב יגלה שקשה מאוד למצוא מובילים טובים פנויים.

  מיון תכולת הדירה ואריזה

  עוד משימה מרכזית, וכזו שמצריכה השקעת זמן רב יחסית, היא אריזת תכולת הבית. עוד לפני האריזה, ובעצם במהלכה, כדאי למיין את כל הפריטים. את אלה שכבר אין בהם שום תועלת רצוי לזרוק לאשפה (או למחזור מתאים), ואת החפצים והרהיטים שאתם כבר לא צריכים אבל יכולים לשמש אחרים תוכלו למכור או לתרום. את האריזות כדאי להתחיל לפחות חודש לפני שהמובילים מתייצבים בפתח הדלת שלכם, ולעבוד לפי רשימה מסודרת של חדרים/קטגוריות.

  עוד לפני התחלת האריזות ישנה משימה נוספת: איסוף קרטונים, נייר דבק, פצפצים או ציוד אחר לעיטוף הפריטים השבירים, טושים וכו’.

  העברת תשתיות

  עוד משימות במעבר דירה קשורות להתנהלות מול ספקים שונים – חברת החשמל, החברה שמספקת את החיבור לאינטרנט, חברת הטלוויזיה, גז וכו’. הפניות להעברת התשתיות יכולות להתבצע כשבוע לפני פינוי הבית הנוכחי. את מונה הגז ומונה החשמל כדאי לצלם בבוקר יום המעבר עצמו או לילה קודם. את ההתנהלות מול הרשות המקומית וגם מול חברת החשמל ניתן לבצע דרך האינטרנט, בנוחות וביעילות.

  ריקון הדרגתי של המקרר

  החל משבוע לפני מועד המעבר כדאי להתחיל לרוקן בהדרגה את המקרר ואת המקפיא. אם בכל זאת נשארו בו מוצרים רבים יחסית תוכלו לנסות לקחת אותם אתכם, אלא אם כן מדובר על מרחק משמעותי בין הבית הנוכחי לבית החדש.

  הכנת תיק קטן ליום המעבר

  על-מנת שיום המעבר עצמו יעבור בקלות, הכינו מראש רשימה של כל הפריטים שתזדקקו להם ביום זה. את אותם פריטים כמובן שלא אורזים, ולמעשה כדאי לרכז אותם בנקודה אחת בבית, כך שגם אם יש בלגן – ומן הסתם יש מידה מסוימת של בלגן בלתי נמנע – תוכלו למצוא אותם בקלות. עוד אופציה היא לארוז את כולם בתיק קטן שיהיה תמיד בהישג יד, וגם כן בנקודה אחת קבועה כדי שלא ילך לאיבוד. עוד המלצה היא לדאוג לכסף מזומן שיהיה עליכם – גם לטובת טיפ למובילים וגם לכל צורך אחר.

  קרדיט תמונה pexels

  דרג